Новини світу. 8 жовтня. Уго Чавес отримав перемогу на  чергових президентських виборах, що пройшли у Венесуелі в неділю.

Уго Чавес набрав більше 7,4 млн голосів

Про це оголосила Національна виборча рада.

Він о 22:00 за місцевим часом оприлюднив перший підсумковий бюлетень, згідно з яким за Чавеса проголосували 54,44 відсотків виборців. Таким чином лідер боліваріанської революції набрав більше 7,4 млн голосів.

Черговий шестирічний президентський термін Чавеса, який вперше прийшов до влади в 1999 році, почнеться в січні майбутнього року.

Основний противник Чавеса на нинішніх виборах Енріке Капрілес, який балотувався від опозиційного Блоку демократичної єдності, отримав 44,97 відсотків голосів. За нього проголосували 6,1 млн виборців.

Решта четверо кандидатів на вищий державний пост набрали в цілому менше одного відсотка голосів.

У відповідності з чинним законодавством Національна виборча рада випускає перший підсумковий бюлетень тільки після того, як перевага одного кандидата стає незворотньою. Остаточні результати підрахунку голосів можуть варіюватися, але переможець визначився остаточно.

Для участі у виборах було зареєстровано майже 19 млн виборців. З них 80% з’явилися на виборчі дільниці, продемонструвавши рекордно високий рівень громадянської активності.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.