Новини культури. 24 жовтня. У Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку сьогодні відкривається виставка однієї картини.

Картина Едварда Мунка “Крик” буде виставлена в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку

Відвідувачі зможуть побачити знаменитий “Крик” норвезького художника-експресіоніста Едварда Мунка (1863-1944).

Оскільки “Крик” є найдорожчим твором мистецтва, будь-коли проданим з аукціону (у травні 2012 року полотно пішло з молотка на торгах аукціонного дому “Сотбіс” за рекордні 119,9 млн доларів), в музеї будуть посилені заходи безпеки. Це також пов’язано з тим, що роботи художника в останні роки часто стають жертвами викрадачів. Найгучніша крадіжка була скоєна 22 серпня 2004 року, коли з Музею Мунка в Осло була викрадена одна з версій “Крику”, а також картина “Мадонна”. Поліції вдалося знайти їх лише через кілька років.

“Крик”, роботу над яким Мунк завершив у 1895 році, є одним з найбільш знакових творів мистецтва періоду модернізму. На картині зображена фігура людини, яка стискає руками голову, її обличчя спотворене жахом, а рот широко розкритий у відчайдушному крику. Людина стоїть на мосту на тлі криваво-червоного заходу, за спиною у неї двоє людей спокійно йдуть геть.

На рамі картини є авторський напис, що пояснює її сюжет: “Мої друзі пішли далі, я залишився позаду, тремтячи від хвилювання, я відчував великий Крик Природи“. На думку критиків, картина виражає почуття екзистенційного страху та занепокоєння, що переслідує людину сучасної цивілізації.

З чотирьох створених Мунком період з 1893 по 1910 рік версій “Крику” лише одна належить приватному колекціонерові. Саме вона виставлена зараз в Нью-Йорку. Три інших полотна зберігаються в норвезьких музеях.

Ім’я нинішнього власника “Крику”, який купив її на аукціоні в травні нинішнього року, досі не розкривається. Проте експерти вважають, що ним може бути нью-йоркський фінансист і відомий колекціонер Леон Блек. Колишнім власником картини був норвезький мільйонер Петтер Олсен. Він успадкував картину від свого батька – багатого судновласника Томаса Олсена, який був другом і сусідом Едварда Мунка.

Починаючи з 1920-х років Олсен-старший надавав заступництво художникові, купуючи його картини. Після приходу до влади в Німеччині нацистів, які вважали творчість Мунка “дегенеративним”, Олсен організував вивіз 74 творів художника з Німеччини і тим самим врятував їх від можливого знищення.

Картина Едварда Мунка “Крик” буде виставлена в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку до 29 квітня 2013 року.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.