Новини економіки. 26 жовтня. Вартість подарунків, якщо вона не перевищує 50% однієї мінімальної зарплати – тобто не більше 536 грн. 50 коп. – не обкладається податком на доходи фізичних осіб.

гречка
Підкуп виборців – справа легальна

Як повідомили «Коментарям» у прес-службі Луганської ДПС, на це вказує стаття 165.1.39 Податкового кодексу України.

Разом з тим ст. 165, 167, 170, 120 Податкового кодексу України з попередженням про відповідальність на громадян не розповсюджується.

«Ці статті стосуються громадських організацій, благодійних фондів та інших суб’єктів господарювання, які виплачують доходи громадянам», – зазначили в податковій.

Також в облуправлінні ДПС нагадали, що в Луганську розклеюються оголошення, підписані «податкова інспекція», в яких мешканцям міста нагадують: якщо вони отримали продуктові набори, грошові кошти від кандидатів у народні депутати України, то «у відповідності зі статтями 165, 167, 170 Податкового кодексу України повинні їх задекларувати та сплатити податок з доходів фізичних осіб у розмірі 15%».

«У разі ж несплати податку, – написано далі в оголошенні, – на Вас буде накладено штраф відповідно до ч.1. ст.120 Податкового кодексу України в розмірі 1020 грн.».

«Державна податкова служба в Луганській області офіційно заявляє, що таких оголошень не розміщувала, а, отже, не має до них ніякого відношення», – йдеться в заяві.

Як повідомлялося, раніше у МВС заявили, що отримали 290 повідомлень про підкуп виборців за час передвиборчої кампанії.

По одному з таких фактів в місті Стаханов Луганської області прокуратура порушила кримінальну справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.