Новини здоров’я. 28 жовтня. Чим вище тривалість сну – тим сильніше ваше відчуття голоду і тим вища ваша вага – стверджують вчені з Колумбійського університету (США).

Тривалий сон не просто підвищує апетит – він міняє харчову поведінку людини

Те, що сон і харчування тісно пов’язані між собою, відомо давно.

Ще в 2006 році дослідження вчених з Італії довели, що якість сну є більш важливим фактором для підтримки ваги, ніж дієта.

У новому дослідженні експерти вивчали, які звички сну впливають на голод і коливання маси тіла.

Випробування було проведено за участю 27 здорових жінок у віці 30-45-років. Було проведено дві сесії по шість днів.

Під час першої жінки спали вдосталь – по 9 годин, під час другої – лише по 4 години. Експерти використовували полісомнографічні системи, щоб записати і проаналізувати структуру і тривалість сну.

Протягом перших 4 днів харчування учасниць відрізнялося помірним і збалансованим раціоном. На четвертий день їх опитали на тему, чи відчували вони голод і чи не хотіли б вони з’їсти якихось певних продуктів. На п’ятий день експерти визначили рівень метаболізму в стані спокою, коли учасниці експерименту були голодні.

Проаналізувавши отримані дані, дослідники прийшли до висновку, що висока тривалість сну не просто підвищує апетит – вона міняє харчову поведінку людини, в результаті чого вона переключається на шкідливу для фігури і здоров’я їжу, що складається з насичених жирів і простих вуглеводів.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.