Новини України. 22 жовтня. В кінці минулого тижня Юлія Тимошенко висловила протест проти відеоспостереження за нею в харківській лікарні.

У таких умовах не лікують, а калічать, – Тимошенко

У відкритому листі президенту Віктору Януковичу, а також заявах на ім’я керівництва колонії та лікарні екс-прем’єр повідомила про те, що вирішила припинити лікування і зажадала перевезти її назад у виправну колонію.

Втім, у Державній пенітенціарній службі не поспішають з виконанням цих вимог.

Захисник екс-прем’єра, народний депутат Сергій Власенко в п’ятницю повідомив журналістам про те, що Юлія Тимошенко просить керівництво Качанівської жіночої колонії перевести її з харківської клінічної лікарні “Укрзалізниці”, де вона проходить курс лікування, назад до виправної установи.

На спеціально скликаній прес-конференції пан Власенко зачитав відповідну заяву Юлії Тимошенко, а також її відкритий лист президентові Віктору Януковичу.

“Вчора в пересувній в’язниці, в яку ви перетворили моє лікарняну палату, я побачила по всіх каналах вашого телебачення відеозапису мого тюремного побуту, знятого прихованими відеокамерами… – процитував захисник пані Тимошенко. – Я повідомляю, що відмовляюся від такого “лікування” під відеокамерами з трансляцією в інтернеті і на ТБ… У таких умовах не лікують, а калічать. Я вимагаю повернути мене в колонію в тому стані, який є”.

Відкритий лист президенту датовано 17 жовтня – днем раніше користувач Андрій Завальний розмістив двохвилинний ролик на сайті YouTube. Юлія Тимошенко побачила фрагменти цього відео по телевізору. В ролик увійшли кадри пересування по палаті жінки, схожої на пані Тимошенко, а також її заняття лікувальною фізкультурою в фізіотерапевтичному кабінеті. Екс-прем’єр визнала, що відео “автентичне на 90%”.

У Державній пенітенціарній службі (ДПС) запевнили, що “запис в палаті засудженої Ю. Тимошенко не ведеться”. “Нагадуємо, що за фактом появи відеоролика в мережі Інтернеті 16 жовтня призначено проведення службового розслідування”, – заявили в прес-службі ДПС.

“Це навіть не сюрреалізм, а якась шизофренія. Вся країна дивиться відео, а вони розповідають про те, що не ведуть відеозапис. При цьому на відео відображені номери їх відеокамер і дати”, – зазначив у бесіді з “КомерсантСергій Власенко. Він додав, що екс-прем’єр повідомила про своє рішення припинити лікування не тільки керівництву Качанівської виправної колонії, але й головному лікареві лікарні.

Пан Власенко подав заяву в Генеральну прокуратуру. “Вважаю це (приховане відеоспостереження. – “Ъ”) кримінально караним злочином”, – підкреслив він.

Вчора в ГПС “Комерсант” повідомили, що про рішення пані Тимошенко припинити лікування дізналися зі ЗМІ та реагувати на це поки не готові. “На той момент, коли Сергій Власенко давав прес-конференцію, адміністрація ще не отримала письмової заяви від самої Юлії Тимошенко”, – пояснив “Ъ” помічник глави ГПС Ігор Андрушко. За його словами, це перший випадок в практиці служби, коли ув’язнений звертається з проханням припинити лікування і перевести його назад в колонію.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.