Новини економіки. 9 жовтня. У цьому році, завдяки гарному врожаю на овочі-фрукти, ціни на них радують.

Цього року був гарний врожай на овочі-фрукти

Експерти Сегодня кажуть, що до листопада подешевшають і «борщовий набір», і зимові яблука.

Директор інформкомпанії «ПроАгро» Микола Верницький очікує зниження цін на овочі-фрукти в роздробі на 10-12% (в середньому 10-20 коп./кг).

Однак аналітик плодоовочевого ринку Українського клубу аграрного бізнесу Ігор Стрелюк побоюється, що в роздробі зниження може не бути, за винятком окремих акційних розпродажів, наприклад, цибулі або яблук. Хоча урожай хороший, і торговельні мережі закуповують великі партії овочів приблизно вдвічі дешевше, ніж продають.

«Попит невеликий, адже покупці за останні два роки звикли, що в магазинах всю зиму все дешево і про запас не беруть, тому за рахунок високих цін (читай – покупця) магазини списують збитки від гнилі, – говорить Стрелюк. – Тим, хто бажає заощадити, краще брати товар на оптових овочевих ринках».

Там буряк, моркву можна буде взяти по 2-2,5 грн/кг залежно від якості, цибулю – по 80-90 коп/кг, картопля -за 1,5-1,8 грн/кг, яблука – по 4 грн/кг. А капусту взагалі варто купувати не раніше, ніж через місяць: у листопаді піде збір урожаю – і ціни на неї впадуть копійок на 20 за кг проти нинішніх 1,3-1,5 грн. А ось українські груші залишаться дорогими – 10-12 грн/кг, тому що їх мало.

За прогнозами Верницького, цукру цього року наварять 1,8-1,85 млн т – стільки споживають промисловість і населення в рік. Але є ще понад 500 тис. т перехідних запасів, тому вистачить з надлишком. Найдешевший цукор (5,5-5,8 грн/кг) очікується в роздрібному продажі в грудні, але вже з середини січня почнеться плавне підвищення до 6 грн/кг і більше за рахунок витрат на зберігання. А ось гречка, рис, пшоно, горох та інші крупи дорожчати в цьому році і на початку наступного не будуть, максимум – на рівень інфляції (10-15 коп/кг.), Тому що ринок ними затоварений, стверджує Верницький.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.