Новини здоров’я. 12 жовтня. Відео. Так звану “безпечну дозу алкоголю” вивели експерти Міжнародної організації праці і Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Жінкам дозволяють пити вдвічі менше, ніж чоловікам

Це 12,8 грам чистого спирту.

Тобто, на думку міжнародної організації праці, здоровий чоловік за тиждень може випити 7 пляшок пива. Або одну пляшку горілки. Жінку така доза якщо не вб’є, то серйозно їй нашкодить. Жінкам дозволяють вдвічі менше.

Столового вина – сильній половині – дві пляшки, лікеру – лише півпляшки. Жінкам, відповідно, -вдвічі менше. В одному з київських генделиків з цим не згодні: “5 чарок? Кому як. Мені може й мало буде”, – розповів відвідувач.

Також поділилися звичками представники інших щаблів суспільства. “Хороша вечеря, хороша компанія і келих вина – це дуже по-європейськи, мені так здається”, розповіла донька голови ВР Олена Литвина.

Футболіст Олександр Шовковський свою дозу знає. Якщо друга людина – також чоловік, Олександр вкладається. “Максимальна доза – це пляшка на двох людей”, – ділиться футболіст.

А от дизайнерка Юлія Айсіна зізнається: доза залежить від настрою: “Якщо в мене розгульний настрій, я випиваю дуже багато”. Як часто дружина народного депутата Марина Кінах підіймає собі настрій – не зізнається. Але запевняє: міру знає: “Мені колись лікар сказав, що у вашого тата алкоголь бере участь в обміні речовин. Я не можу так сказати про себе. І потрібно знати міру”, – застерігає жінка.

Міра” на один раз, за словами експертів, – не більше 5 доз. Тобто, максимум – дві чарки горілки чи дві з половиною пляшки пива. Або до 5 келихів легкого вина.

“Перше питання, яке виникає – чи можна випити за раз, а потім не пити? Звичайно, ні! Це повинно бути розтягнуто в часі. І обов’язково протягом цього тижня повинно бути 2, а краще – 3 дні тверезості”, – наставляє завідувач Центральної наркологічної поліклініки УММУАН МОЗ України Юрій Галич.

А ще краще – усі сім днів тверезості на тиждень, – запевняє нарколог-практик.

ВІДЕО

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.