Новини світу. 27 жовтня. Обвинувальним вердиктом для екс-прем’єра Італії Сільвіо Берлусконі завершилася справа про фінансове шахрайство його компанії “Медіасет”.

Сам Берлусконі назвав рішення суду “політичним”

Суд Мілана засудив в п’ятницю політика до 4 років тюремного ув’язнення, відсторонення на 5 років від будь-якої державної служби і на 3 роки від керівництва компаніями.

Термін ув’язнення, правда, був скорочений до одного року відповідно до закону про амністію.

Це перший звинувачувальний вердикт для Берлусконі, проти якого за останні 20 років відкривалося більше двох десятків справ і судових процесів. Це – і звинувачення в корупції, і в зв’язках з мафією, і незаконних діях в бізнесі, і зловживанні посадовим становищем. Досі жоден з процесів не завершувався обвинувальним вердиктом. Суд його або виправдовував, або справи архівувалися за давністю, або закривалися за браком доказів вини.

Справа “Медіасет” налічує майже 10 років. Тоді проти Берлусконі, чинного прем’єр-міністра, були висунуті звинувачення в створенні в 1990-х роках “тіньових фондів” за рахунок фінансових махінацій з купівлею прав на показ американських фільмів по каналах “Медіасет”. В ході процесу справа то відправлялася на дорозслідування, то припинялося на час знаходження Берлусконі при владі у відповідності з прийнятим його урядом законом про судову недоторканність глави кабінету.

Судді, які винесли вирок, говорять про «значну приховану від податків суму”. У судовому висновку зазначається, що “на ім’я Берлусконі були записані” тіньові рахунки “компанії”, створені незаконним шляхом, а також що він продовжував керувати ними після того, як вперше зайняв пост прем’єр-міністра в 1994 році.

Звинувачення вимагало для Берлусконі покарання у вигляді 3,8 років в’язниці. Разом з Берлусконі винними були визнані ще три людини – американський продюсер Франк Аграма, “консультант з кіно”, Даніеле Лоренцано, екс-менеджер “Фінінвест”, головного холдингу, в який входить група “Медіасет”, Габріелла Галетт, колишній консультант в Швейцарії, займалася оборудками за кордоном. Вони засуджені до термінів від 3,8 до 1,5 років також з можливістю застосування амністії. Крім того, “компанії, залучені в цю операцію”, повинні виплатити податковим службам 10 млн євро.

Адвокати Берлусконі назвали вирок “абсурдним“, а рішення суду таким, що “порушує процесуальні процедури”, внаслідок чого він може бути і зовсім анульовани. До 10 листопада захист політика має намір подати апеляцію. Сам Берлусконі назвав рішення суду “політичним”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.