Новини світу. 30 жовтня. Глава компанії Apple Тім Кук звільнив старшого віце-президента Скотта Форсталла через відмову вибачитися за недоробки в картах iPhone 5.

Скотт Форсталл і Джон Броуетт

Кук попросив Форсталла залишити компанію, коли той відмовився підписати спільний лист з вибаченнями за картографічний сервіс.

Apple презентувала iPhone 5 у вересні, після чого користувачі у всьому світі почали скаржитися на помилки в картах. Тоді Тім Кук не тільки публічно вибачився і визнав наявність помилок і неточностей в сервісі, але і порадив використовувати продукти конкурентів.

Скотт Форсталл категорично відкинув цей крок, посилаючись на схожий випадок за життя Стіва Джобса, коли компанія відправила у продаж партію iPhone 4 із несправними антенами. Тоді Apple вирішила проблему шляхом випуску спеціального програмного оновлення, що усунуло несправності.

Тим не менш Кук вписав в лист ім’я Форсталла. Цей інцидент серйозно вплинув на відносини колишнього віце-президента та інших керівників компанії.

Скотт Форсталл працював в компанії Apple з 1997 року. Він займав посаду віце-президента з розробки операційної системи IOS і програмного забезпечення iPhone. Останні тижні Форсталл працював на чолі команди над усуненням недоробок картографічного сервісу.

Крім Форсталла компанію Apple покидає віце-президент з роздрібної торгівлі Джон Броуетт, який пропрацював у компанії півроку.

Про звільнення стало відомо в понеділок, 29 жовтня. Сам Тім Кук пояснює кадрові перестановки бажанням розширити співробітництво між різними підрозділами компанії і реформувати її структуру.

Форсталл офіційно піде з посади на початку 2013 року. Його місце займе нинішній віце-президент компанії Apple з програмного забезпечення для Mac Крейг Федеріго. Глава компанії Apple Тім Кук стане особисто виконувати обов’язки Джона Броуетта доти, поки Apple не знайде відповідного кандидата на цю посаду.

За матеріалами lifenews