Новини економіки. 11 жовтня. Росія ризикує втратити Україну, як свого найбільшого покупця газу.

Настане момент, коли ми взагалі в Росії нічого купувати не будемо, – Азаров

Про це заявив прем’єр Микола Азаров на зустрічі з представниками Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування в Кривому Розі в четвер.

“Ми у своїх переговорах з російськими партнерами говоримо їм прямо: подумайте, ви зараз отримуєте тимчасову вигоду від тої зрадницької угоди, яку було підписано (в 2009 році). Але це тимчасова вигода, тому що ви втрачаєте найбільшого покупця вашого газу”, – розповів він.

“Рано чи пізно настане момент, коли ми взагалі у вас нічого купувати не будемо за такою ціною”, – уточнив прем’єр.

“Для чого ви ставите нас в таке скрутне становище і отримуєте ці тимчасові вигоди? Змушуєте нас нести колосальні витрати на розвідку та видобуток власних родовищ газу та нафти, на перехід на енергозберігаючі технології”, – нагадав Азаров.

“Це, звичайно, давно назрілий захід, але його можна було зрушити в часі і не концентрувати зараз ресурси на це. Рано чи пізно, ми, звичайно, цю проблему вирішимо”, – додав прем’єр.

За словами Азарова, ціна на газ визначає кон’юнктуру українсько-російських відносин, але якщо дивитися в їх перспективу, вони повинні бути “на сотні років уперед партнерськими, дружніми і для нас це – стратегія”.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.