Новини України. 29 жовтня. Вибори-2012.Низьку підтримку партії Кличка і високу підтримку партії Тягнибока за даними екзит-полів соціологи пояснюють наляканістю людей під час опитувань.

Ольга Балакірєва
Ольга Балакірєва

Рівень підтримки виборцями УДАРу і ВО “Свобода” стали несподіванками цьогорічних парламентських виборів. Про це заявила керівник центру “Соціальний моніторинг” Ольга Балакірєва.

“Від УДАРу соціологи очікували більш високих показників, а щодо “Свободи” трохи нижчих показників. Справа в тому, що передвиборчі опитування не показували такий високий рейтинг “Свободи”. А що стосується УДАРу, то опитування за два дні до виборів, які ми не мали оприлюднювати, він мав шанс отримати до 19%”, – зазначила Балакірєва.

Такі розбіжності між передвиборчими опитуваннями і екзит-полами соціолог пояснює тим, що зазвичай опитування проводяться за місцем проживання обличчям до обличчя.

“Ми звичайно говоримо про анонімність, але кожна людина розуміє, що прийшли до неї додому.

Це означає більшу закритість, небажання сказати правду”, – каже Балакірєва.

Загалом причиною досить високого рівня підтримки УДАРу і “Свободи” Балакірєва називає те, що їхній електорат – це молоді активні люди, які також орієнтуються на молоді, нові обличчя. “Це небажання бачити у владі ані Партію регіонів, ані Об’єднану опозицію, яка для них є владою, яка зараз не у владі. Це пошук людей, які ще не були при владі. Це надія, що можливо нові політики, так би мовити, свіжа кров, можуть щось змінити”, – пояснила Балакірєва.

Джерело tsn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.