Новини політики. 11 жовтня. Партія регіонів зробить все, щоб російська мова отримала статус другої державної. Про це заявила народний депутат України (Партія регіонів) Олена Бондаренко.

Олена Бондаренко
В нашій передвиборчій програмі є зобов’язання – російська як друга державна, – Бондаренко

«Так, у нас є така ідея, у нас є такі зобов’язання – ми від них не відмовлялися», – сказала Олена Бондаренко в інтерв’ю «Главкому».

«Інше питання, що поки це – передчасно. Коли ми відчули, що зберемо в залі голоси під законопроект Ківалова-Колесніченка, ми це зробили. Але коли у нас зараз немає можливості зібрати триста голосів під статус російської як другої державної, ми навіть і вносити такий проект не будемо. Важливий результат, а не процес», – додала вона.

Депутат також розкритикувала законопроект свого колеги Олександра Черноморова «Про засади державної мовної політики».

«Ініціатива-самовольщина одного з наших депутатів під кінець цього скликання нас дуже неприємно здивувала. Фактично можна розцінювати це як не дуже розумний, навіть провокаційний вчинок пана Черноморова», – зазначила вона.

«Він чудово знає, що зараз це неможливо: немає такої кількості голосів, яким би ми прийняли цей законопроект. Навіщо його вносити? Заради шашечок? Не для того, щоб їхати, а шашечки щоб були? Заради процесу? Нормальний політик завжди буде працювати на результат», – вважає Бондаренко.

Вона також підкреслила, що те, чи буде російська другою державною чи ні – покажуть вибори.

«Так, безумовно, тому що в нашій передвиборчій програмі є зобов’язання – російська як друга державна», – підкреслила політик.

Вона впевнена, що з підвищенням статусу російської мови українська не повторить шляху білоруської. «Не повторить – різниця дуже велика в підходах, в історичних особливостях. Порівнювати Україну в цьому питанні з Білоруссю необґрунтовано», – резюмувала Бондаренко.

За матеріалами НБН

Нагадаємо, скандальний мовний закон набув чинності після підписання його президентом 10 серпня. Микола Азаров, у свою чергу, заявив, що закріплення за російською мовою статусу другої державної мови не є для нинішньої влади першочерговим завданням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.