Новини України. 4 жовтня. Рада Європи висловила стурбованість намірами українського парламенту заборонити пропаганду гомосексуалізму.

Пропаганда гомосексуалізму загрожує кримінальною відповідальністю

Про це заявив спікер Генерального секретаря Ради Європи Деніел Холтген.

“Проект дає привід для стурбованості Ради Європи, він відображає також тренди в декількох країнах-членах. Ми дуже уважно стежимо за дискусіями в Україні”, – сказав він.

Як повідомлялося, 2 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір). За дане рішення проголосували 289 із 350 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до законів Про захист суспільної моралі, Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні, Про телебачення і радіомовлення, Про видавничу справу та Кримінального кодексу заборонити пропаганду гомосексуалізму та встановити кримінальну відповідальність за порушення цієї заборони.

Також пропонується встановити відповідальність за дії, які пропагують стосунки сексуального характеру осіб однієї статі, зловживання свободою діяльності друкованих ЗМІ чи використання телерадіоорганізацій для пропаганди гомосексуалізму. Відповідно до законопроекту, ввезенням в Україну товарів, що пропагують культ насильства і жорстокості, гомосексуалізм карається штрафом до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі строком до 3 років з конфіскацією товарів.

Ті самі дії щодо кіно-та відеопродукції, що пропагують гомосексуалізм, караються штрафом до 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі терміном до п’яти років з конфіскацією кіно-та відеопродукції.

Свою стурбованість цим законом вже висловили ЄС, Human Rights Watch і Amnesty International.

За матеріалами Коррепондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.