Новини здоров’я. 27 жовтня. Що може викликати головний біль?

Головний біль може провокувати будь-що

Іноді тригери можуть бути найнесподіванішими.

  1. Ваш бос. Начальник може стати причиною головного болю не тільки в переносному сенсі – все, що підсилює ваш стрес, здатне викликати головний біль або мігрень.
  2. Куріння, в тому числі – пасивне. Незважаючи на те, що це досить відомий провокатор головного болю, це не мотивує людей кинути палити. Куріння викликає спазм кровоносних судин, що в свою чергу призводить до приступу кластерного головного болю або мігрені.
  3. Запах, причому не тільки смердючий – розкладання або гнилі. Запахи збуджують активність нервової системи – чи то запах фарби, парфуму, чи квітів. Будь-який сильний запах, навіть конвалій або лілій, може послужити тригером головного болю у більшості людей.
  4. Шпильки та інші функціональні пристосування для зачісок. Жорсткий хвіст може викликати перенапруження сполучної тканини в шкірі голови, що призводить до головного болю. Обручі і тугі шапки можуть зумовити такий самий ефект.
  5. Сир. Несподівано, але факт: дорогий сир може стати тригером мігрені для деяких людей – це і сир з пліснявою, чеддер, пармезан або швейцарський. Винуватцем цього визнано речовину під назвою тирамін – продукт розпаду білків. Чим «старше» продукт – тим більше в ньому міститься тираміну.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.