Новини світу. 9 жовтня. Президент Єгипту Мохаммед Мурсі помилував всіх політв’язнів, взятих під варту з моменту початку в країні масових акцій протесту, що призвели до повалення Хосні Мубарака.

Звільнення політв’язнів було одним з ключових пунктів передвиборної програми Мурсі

Відповідне розпорядження, повідомляє Reuters, Мурсі підписав у понеділок, 8 жовтня.

Помилування поширюється як на політв’язнів, вже засуджених до різних термінів покарання, так і на тих, хто ще очікує судових процесів.

Точну кількість політв’язнів, на яких поширюється президентське помилування, влада Єгипту не уточнили. За даними єгипетського правозахисного руху проти військових трибуналів, в тюрмах після зміни влади в Єгипті залишалися як мінімум п’ять тисяч політв’язнів.

Багато політв’язнів були заарештовані під час правління Вищої військової ради, яка прийшла до влади після повалення Мубарака в лютому 2011 року, нагадали правозахисники. Арешти по подібних звинувачень, додали вони, не припинилися і після того, як посаду президента Єгипту в червні 2012 року зайняв Мурсі.

Звільнення політичних ув’язнених, заарештованих під час правління Мубарака і Вищої військової ради, було одним з ключових пунктів передвиборної програми Мурсі.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.