Новини культури. 24 жовтня. Легендарний український дресирувальник, генеральний директор – художній керівник Національного цирку України Володимир Шевченко сьогодні помер, повідомляє прес-служба Міністерства культури.

Володимир та Людмила Шевченко

“Міністерство культури з глибоким сумом повідомляє про велику втрату, якої зазнало циркове мистецтво України.

Сьогодні, 24 жовтня 2012 року, відійшов у вічність великий Майстер, легендарний дресирувальник, чиє ім’я знайоме кожному українцю з дитинства, людина, життя якої з народження пов’язана з цирком , – Володимир Дмитрович Шевченко, генеральний директор – художній керівник Національного цирку України”, – йдеться в повідомленні.

Міністр культури України Михайло Кулиняк, колектив Мінкультури висловлюють щирі співчуття дружині Володимира Шевченка Людмилі, рідним і близьким, артистам і всім працівникам Національного цирку України.

Шевченко народився 31 липня 1946 року в місті Омськ у родині артистів цирку: його батьки були дресирувальниками. У 1966 році закінчив Державне училище естрадно-циркового мистецтва в Москві за фахом “Артист цирку – гімнаст”. У тому ж році був прийнятий на роботу в “Союзгосцирк” як артист – дресирувальник хижих тварин.

У 1985 році закінчив Державний інститут театрального мистецтва ім. Луначарського за фахом “Режисер цирку і театру”.

З 1970-го по 1996 рік – художній керівник і директор Українського циркового колективу в системі “Союзгосцирку”. З 2000 року – художній керівник, а з 2007-го – генеральний директор – художній керівник Національного цирку України.

За досягнення в галузі циркового мистецтва удостоєний почесних звань: Народний артист України, Народний артист СРСР. За проведені гастролі в ГДР нагороджений Орденом Дружби ГДР, медаллю ім. Дурова, “Срібної гілкою” (Італія), “Золотою медаллю Парижа”, нагородою “Золотий орел” (Японія), “Золотою медаллю Міжнародної ліги артистів цирку вар’єте” (Париж). Кавалер орденів князя Ярослава Мудрого IV і V ступенів.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.