Новини науки. 11 жовтня. Бажання подзвонити конкретній людині і тривалість розмови з нею залежить від погоди, встановили вчені з університету Ньюкасла (Велика Британія).

погода, дощ, парасолі
Про вплив погоди на настрій, здоров’я, активність людини давно відомо

Проаналізувавши дзвінки 1,3 мільйона користувачів мобільних телефонів, дослідники виявили, що “некомфортна” погода (дуже жарко, волого, душно або холодно) збільшує тривалість дзвінків, але скорочує коло спілкування.

“Той факт, що мобільні телефони стають невід’ємною частиною життя багатьох людей означає, що вони дають можливість вивчати людську поведінку і соціальну динаміку як ніколи раніше”, – цитуються в прес-релізі університету слова доктора Санті Фітакіннукуна (Santi Phithakkitnukoon), провідного дослідника, експерта з питань соціальної взаємодії.

Вчений нагадує, що вплив погоди на настрій, здоров’я, активність людини давно відомий. Однак дослідники припустили, що зміна погоди також впливає на залежність людини від мобільника.

“Ми виявили, що в періоди некомфортної погоди наша звичка “подзвонити кому-небудь” сходить нанівець, ми більше говоримо по телефону з близькими друзями і членами сім’ї, ніж з іншими людьми з оточення”, – говорить учений.

Дослідження включає анонімні дані більш ніж 1,3 мільйона користувачів мобільників в Португалії. Використовуючи інформацію про тривалість дзвінка і місце його локалізації, команда вчених розбила їх на дві групи: міцні соціальні зв’язки і слабкі соціальні зв’язки.

“Ключем стала не тривалість розмови, а їх частота і, що особливо важливо, взаємність, як часто нам передзвонюють ті, кому дзвонимо ми. Використовуючи випадки двосторонньої “балаканини”, ми змогли визначити не тільки сильні і слабкі соціальні зв’язки, але і прибрати різні “перешкоди” у вигляді ділових дзвінків, які часто тривають довго, але, як правило, не є взаємними “, – розповів експерт.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.