Новини здоров’я. 18 жовтня. Після операції з корекції ваги пацієнт може втратити 60% своєї маси тіла протягом року.

Через 2 роки після операції збільшується ризик вживання наркотиків і алкоголю

Така зміна емоційно «непід’ємна» для деяких людей – і вони кидаються в усі тяжкі.

Люди, які пройшли операцію з корекції ваги, схильні до ризику адиктивної поведінки – їм загрожує куріння, зловживання наркотиками або алкоголем.

У дослідженні, проведеному в США, медики виявили зв’язок між конкретною операцією – лапароскопічним шлунковим шунтуванням – і підвищенням вживання алкоголю після цього.

У дослідженні брало участь 132 жінки та 23 чоловіки, після однієї з найпоширеніших операцій з корекції ваги. Учасники заповнили анкети про свою поведінку, прийом алкоголю або наркотиків до операції, а також після неї – через місяць, три, шість, рік і 2 роки після операції. Дослідники побачили значне підвищення ризику вживання наркотиків і алкоголю через 2 роки після операції.

Вчені пояснюють це емоційним заміщенням: «Деякі пацієнти, які вже не можуть переїдати, втрачають спосіб впоратися зі своїми почуттями, і тому можуть користуватися «іншим механізмом виживання», таким як наркотики чи алкоголь. Це називають в наших колах як наркоманія заміни, яка не є унікальною для хірургії ожиріння».

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.