Новини України. 18 жовтня. Охоронці супермаркетів будуть позбавлені можливості використовувати зброю під час несення служби.

Мова йде виключно про травматичну зброю, – Шабовта

Про це заявив президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта, – пише Комсомольська правда.

Відповідаючи на питання, яка ймовірність того, що озброєна охорона з’явиться в супермаркетах, Шабовта відповів, що це “практично виключено”.

“Стаття 16 закону чітко говорить, що застосування спецзасобів неприпустимо в багатолюдних місцях. Крім того, існує небезпека, що запідозрений у крадіжці покупець може вихопити у охоронця пістолет і відкрити стрілянину“, – сказав Шабовта.

У теж час Шабовта повідомив, що спецзасоби охорона зможе застосувати тільки після попередження у разі явної загрози для себе або для іншої особи. Без попередження – тільки в разі раптового нападу.

“Закон визначив лише право на використання спецзасобів. Їх перелік і зона поширення будуть визначені спеціальною постановою Кабінету міністрів України, яке почнуть розробляти, коли закон набуде чинності”, – підсумував він, зазначивши, що мова йде виключно про травматичну зброю.

Як повідомлялося раніше, з сьогоднішнього дня набуває чинності закон “Про охоронну діяльність”, який дозволяє охоронцям торгових центрів застосовувати на практиці спецзасоби, а саме, вогнепальну зброю, наручники, кийки, газові балончики, службових собак та право на допит.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.