Новини політики. 29 жовтня. Вибори-2012. Місія спостерігачів ОБСЄ виступила із критикою відносно парламентських виборів, що відбулися в Україні.

прапор ОБСЄ
Порушення були присутні, проте не носили масового характеру

У звіті, опублікованому на сайті ОБСЄ, вони були названі “кроком назад” у порівнянні з попередніми виборами, що проводилися в країні.

Зокрема, в ОБСЄ звернули увагу на зловживання адміністративним ресурсом, а також “олігархізацію” виборчої кампанії. Як вважають спостерігачі, бізнес-групи зробили негативний вплив на минулі вибори. Негативний ефект, як наголошується, проявився в сфері ЗМІ (очевидно, йдеться про ЗМІ, підконтрольні цим групам) і в області фінансування партій.

День голосування, на думку спостерігачів, пройшов у цілому спокійно. В ОБСЄ відзначають, що порушення були присутні, проте не носили масового характеру. У той же час представники місії звернули увагу на те, що безпосередньо перед виборами різко виросло число охочих проголосувати вдома.

Раніше, нагадаємо, опозиція заявила, що багато заяв і медичних довідкок, що надходять нібито від захворілих виборців, які хочуть проголосувати вдома, насправді є фальшивками. На думку опозиціонерів, уявна «епідемія» серед виборців була організована для того, щоб створити умови для фальсифікацій (вкидання бюлетенів у день голосування).

ОБСЄ також розкритикувала рішення ЦВК України, яка відмовилася зареєструвати на виборах лідерів опозиції – екс-прем’єра Юлію Тимошенко і колишнього главу МВС Юрія Луценка, які перебувають в ув’язненні. Раніше європейські політики неодноразово закликали українське керівництво звільнити Тимошенко і Луценка та надати їм можливість участі у виборах.

Парламентські вибори в Україні відбулися 28 жовтня. За попередніми даними, перемогу здобуває правляча Партія регіонів.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.