Новини економіки. 31 жовтня. Всі агентські валютні обмінні пункти необхідно ліквідувати, і закріпити право на обмін тільки за банками, вважають експерти.

обмін валюти
Для туристів обмінники можна залишити в туристичних зонах

Про це повідомляє Сегодня.

“На мою думку, обмінники набагато складніше контролювати і моніторити їхню діяльність. В свою чергу у банків є відповідальність перед клієнтами, тобто гарантії. Більш того, невеликі обмінники ставлять собі за мету якомога більше заробити на різниці курсів”, – вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За словами директора Бюро економічних і соціальних технологій Валерія Гладкого, обмінні пункти поширені тільки в Україні, тоді як на Заході їх кількість обмежена.

“Ніде обмінників, крім обмеженої їх кількості в Парижі, де багато туристів, я не бачив. Немає такого в світі, щоб були банки, а паралельно з ними – якісь інші установи, які проводять обмін валюти”, – вказує експерт.

Керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Микола Івченко вважає, що доцільніше було б скоротити кількість обмінних пунктів, залишивши їх виключно в місцях великого скупчення туристів.

“Був період, коли ці обмінники хотіли закрити. В сьогоднішніх умовах слід підходити до цього питання з точки зору зручності для клієнтів. Якщо простих українців зникнення обмінників не зачепить, то для туристів їх можна залишити в туристичних зонах – наприклад, в Криму та Карпатах” , – сказав експерт.

На думку старшого радника Альфа-банку (Україна) Роман Шпек, позбавлення обмінних пунктів права проведення обмінних операцій сприятиме дедоларизації української економіки. Нагадаємо, у вересні поточного року чиста купівля населенням валюти склала 1,801 млрд дол, що в 2,5 рази більше, ніж у серпні, коли громадяни придбали 722,8 млн дол.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.