Новини світу. 25 жовтня. Барак Обама стане першим в історії президентом США, який проголосує достроково, а не безпосередньо в день виборів.

Барак Обама
Я не можу сказати вам, за кого буду голосувати, – Обама

Про свій намір він оголосив напередодні на зустрічі з виборцями і закликав всіх американців зробити так само.

“Я не можу сказати вам, за кого буду голосувати. Це секрет”, – пожартував Обама.

“Але Мішель зізналася, що вже проголосувала за мене”, – сказав він про свою дружину, яка ще 15 жовтня відправила бюлетень в місцеву виборчу комісію.

Перші виборчі дільниці в країні відкрилися ще місяць тому. За законом ніяких пояснень, чому хтось вирішив проголосувати завчасно, не потрібно. У жовтні почалося також дострокове голосування поштою. У двох штатах на північному заході США – Орегоні і Вашингтоні – це взагалі єдина форма волевиявлення. У всіх інших – можливість заощадити час і сили, уникнувши необхідності йти на дільницю.

У 27 штатах і окрузі Колумбія ніяких додаткових пояснень для цього не потрібно, а на решті території країни потрібно повідомити в виборчком причину і завчасно отримати бюлетень для голосування.

За оцінками експертів, в нинішньому році в США може достроково проголосувати рекордне число виборців – до 40 відсотків. На президентських виборах чотирирічної давнини свої голоси заздалегідь віддала третина американського електорату, а в 2000 році – лише 15 відсотків.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.