Новини науки. 9 жовтня. Нобелівська премія з фізики за 2012 рік присуджена французові Сержу Арошу (Serge Haroche) і американцеві Девіду Уайнленду (David Wineland) “за новаторські експериментальні методи, що дозволяють вимірювати і контролювати окремі квантові частинки”.

Нобелівська премія
Сума Нобелівської премії в кожній з номінацій становить у 2012 році 1,2 млн дол

Про це у вівторок в Стокгольмі оголосив Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук.

Сума Нобелівської премії в кожній з номінацій становить у 2012 році 8 мільйонів шведських крон (1,2 мільйона доларів).

Церемонія нагородження названих у вівторок лауреатів пройде за традицією в Стокгольмі 10 грудня в день смерті засновника Нобелівських премій – шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля (1833-1896).

У середу, 10 жовтня, Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук представить імена володарів нагороди в області хімії.

Девід Уайнленд – американський фізик, який працює в Національному інституті стандартів і технології (NIST) США. У 1978 році Уайнленд вперше продемонстрував технологію лазерного охолодження іонів. Роботи вченого в цій області відкрили дорогу до досліджень Вільяма Філліпса, Стівена Чу, Клода Коена-Таннуджі, а також Еріка Корнелла, Вольфганга Кеттерле і Карла Вімана – ці фізики також стали нобелівськими лауреатами в 1997 і 2001 роках відповідно.

Серж Арош – французький фізик, що народився в Марокко, професор Колеж де Франс, працював у Стенфордському та Гарвардському університетах, Массачусетському технологічному інституті. У 1996 році Арош і його колеги провели експериментальні спостереження квантової декогеренції. У 2009 році фізик отримав золоту медаль Національного центру наукових досліджень Франції.

За матеріалами РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.