Новини здоров’я. 9 жовтня. У Німеччині близько 11,2 тисячі школярів отруїлися замороженою полуницею з Китаю, повідомляє ARD з посиланням на заяву міністерства охорони здоров’я Саксонії.

Школярі хворіли в тих випадках, коли ягоди недостатньо довго варили

Експерти інституту Роберта Коха виявили в ягодах норовірус.

Партія замороженої полуниці, яка ще залишалася в школах, була вилучена. У їдальнях з ягід робили компот, який давали дітям разом з манною кашею. За даними експертів, школярі хворіли в тих випадках, коли ягоди недостатньо довго варили.

Як пише Frankfurter Allgemeine Zeitung, Китай відкинув звинувачення у постачанні неякісних продуктів. Про це німецькому виданню повідомив представник відомства з контролю за зовнішньою торгівлею портового міста Циндао. Як з’ясували німецькі журналісти, ягоди потрапили в Німеччину саме через цей порт.

Зараз інститут Роберта Коха оголосив, що епідемія шлунково-кишкових розладів серед школярів закінчилася. Після 7 жовтня не було зафіксовано нових захворювань. Про перші випадки отруєння стало відомо в кінці вересня. Інститут Роберта Коха визнав подію наймасштабнішим отруєнням продуктами харчування в Німеччині.

Китай є одним з головних постачальників заморожених ягід в Німеччину через низьку вартість продуктів. У 2011 році імпорт замороженої полуниці з КНР склав близько 31,2 тисячі тонн за майже 33 мільйони євро. З 2009 року ввезення китайських ягід зріс більш ніж на третину.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.