Новини світу. 15 жовтня. Америка стверджує, що за останні тижні не раз піддавалася кібератакам з боку Ірану і провела ряд успішних контратак.

Вірус стер дані з 30 тисяч комп’ютерів

При цьому масштаб дій говорить про те, що в інтернет-просторі розпочалася справжня війна.

Минулого тижня глава Пентагону Леон Панетта заявив, що росте ризик “кібер-Перл-Харбора”. Експерти підтвердили, що загроза виходить саме від Ірану. Метою атак стали не тільки комп’ютери американських відомств, але і корпоративні мережі в Саудівській Аравії.

Головною ударною одиницею можуть бути “кіберкопи“, яких Міністерство оборони Іраку найняло в 2011 р. у відповідь на кібератаки американських та ізраїльських спецслужб на бази даних заводу в Натанзі, на якому розташована центрифуга для збагачення урану.

Америка не може бути на сто відсотків упевнена, що атаки оплачуються іранським урядом, але злом комп’ютерних мереж компанії Aramco – найбільшої в світі нафтової компанії, розташованої в Саудівській Аравії, – змушує повірити, що дії координуються саме владою Ірану. Саудівська Аравія – головний конкурент Ірану в області експорту нафти.

Леон Панетта у своїй промові не говорив конкретно про Іран, але підкреслив, що вірус, стерши дані з 30 тис. комп’ютерів, став “найбільш руйнівним за всю історію приватного сектора”.

Можливості іранських хакерів обмежені. У них немає ні техніки, ні достатніх умінь для злому складних систем захисту. Тому Пентагон найближчим часом буде розставляти сильця і для можливих спільників Тегерана. Підозри, як завжди, лягли на Росію і Китай.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.