Новини України. 25 жовтня. “Караванського” стрілка запідозрили у розстрілі співробітників ДСО, який стався у 2004 році в Оболонському районі Києва.

Мазурок
Мазурка посилено приміряють до гучного розстрілу 26 січня 2004 на Оболоні

Міліція відпрацьовує всі зв’язки Ярослава Мазурка, підозрюваного в потрійному вбивстві охоронців в ТРЦ «Караван» 26 вересня.

А горища і занедбані дачі, як у перший тиждень після розстрілу, зараз майже не прочісують. Практично не дзвонять вже і громадяни, що нібито бачили десь Мазурка. А його дружина Людмила і 15-річна донька зараз ні з ким не спілкуються і хворіють вдома. Такі результати місячного розслідування резонансного вбивства.

Як розповіло Сегодня джерело в МВС, є напрацювання, що дозволяють розраховувати на впіймання вбивці незабаром. Конкретніше – таємниця слідства. Хоча, визнає джерело, найбільш активна фаза розшуку навіть після найрезонанснішого вбивства – перші дні, до тижня, коли для операцій приваблюють величезну кількість особового складу.

Зараз ідуть тільки оперативні заходи, пов’язані з перевіркою інформації від негласних джерел («барабанів»), і посилено відпрацьовуються всі зв’язки Мазурка. Це пріоритет у розшуку, адже без підтримки ззовні Мазурку дуже складно ховатися. Він не може зняти гроші з картки, оскільки її реквізити на контролі у міліції. Нагадаємо, останній раз Ярослав знімав гроші у Львові до злочину в «Каравані». Так що, швидше за все, йому хтось допомагає, в тому числі грошима.

Експерти також припускають, що Мазурок може ховатися в Києві (швидше за все) чи Львові, використовуючи найпростіше маскування (вуса, окуляри та ін.)

Як стало відомо, Мазурка посилено приміряють до гучного розстрілу 26 січня 2004 на Оболоні наряду швидкого реагування Держохорони: прапорщика Григорія Нагорнюка та сержанта В’ячеслава Скоболя. Тоді надійшов сигнал, що в квартиру будинку на вул. Озерній хтось намагається проникнути. Прапорщик і сержант кинулися нагору, водій залишився в машині. Скоболь був убитий наповал, Нагорнюк у важкому стані (постріл в обличчя) доставили в лікарню. Пізніше встановили, що стріляв невідомий з пістолета-гумостріла, переробленого під саморобні кулі. З місця злочину вбивця забрав «Макаров» одного з міліціонерів і зник (швидше за все, через горище пішов у сусідній під’їзд). Було йому на вигляд років 30, зріст близько 180 см, що, загалом, збігається з прикметами Мазурка.

Кримінальних лідерів, як сказало джерело в цих колах, трохи попресувала міліція, але скоріше для проформи. Адже у Ярослава не було кримінального минулого, його у цих колах ніхто не знає.

У родині Мазурка й досі вважають, що він і стрілець з «Каравану» – різні люди, хоча Ярослав не вийшов на зв’язок з близькими. Нагадаємо, Мазурок потрапив у поле зору міліції після дзвінка земляків з Кам’янки-Бузької, де він народився і виріс. Його впізнали сусіди. 27 вересня матір Ярослава, Галина, дзвонила Людмилі з питанням: чи не він це?

У той день дружина Мазурка вже не бачила його, лише залишила записку, щоб передзвонив мамі. Він з матір’ю, за словами представника Людмили, Лаврентія Кухалейшвілі, зідзвонився, але після цього зник, залишивши вдома мобільний.

«Я впевнений, що це спланована акція. Стрілок йшов на злочин – його пістолет був заряджений. Рамка при виході з магазину не запищала, а він зупинився і чекав, хоча міг спокійно втекти, знаючи, що при ньому зброя. Тим більше з пістолетом ніхто б не пішов в підсобку до охоронців – вирватися легше було в залі», – вважає Кухалейшвілі. Так само захист сумнівається в аналізі ДНК.

Його родина тим часом живе в страху. Дружина і дочка Таня майже не виходять з дому – дівчинка навіть перейшла на віддалене навчання.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.