Новини науки. 10 жовтня. Блискучий об’єкт, виявлений “Curiosity”, виявився фрагментом марсохода.

Дослідження виявленого фрагмента буде продовжено ще протягом доби

Про це повідомляється у вівторок, 9 жовтня, на офіційній сторінці місії на сайті NASA.

Від якої саме частини марсохода відокремився даний фрагмент, фахівцям NASA поки визначити не вдалося. Вони лише встановили, що мова йде про шматок пластика, імовірно, м’якого.

Дослідження виявленого фрагмента буде продовжено ще протягом доби. До запланованої програми досліджень “Curiosity” повернеться лише після того, як фахівці NASA переконаються в тому, що працездатності марсохода ніщо не загрожує.

Блискучий об’єкт був виявлений 7 жовтня, коли “Curiosity” провів перший забір проб грунту. У фахівців NASA виникли підозри, що цей об’єкт не марсіанського походження, а якась деталь марсохода. Роботи в рамках програми дослідження Марса, заплановані на 8 жовтня, були скасовані, замість цього було вирішено зосередитися на ретельному вивченні виявленого об’єкта.

Марсохід “Curiosity”, на створення якого було витрачено близько 2,5 мільярда доларів, був запущений 26 листопада 2011 року. На Марс він прибув 6 серпня 2012 року, здійснивши посадку в кратері Гейла. Одна з основних його цілей – пошук води і слідів життя на Марсі. Також апарат займеться вивченням геологічної історії Червоної планети.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.