Новини України. 9 жовтня. Львівська обласна рада визнала закон про основи державної мовної політики недійсним на території області.

Фаріон вважає, що у закону антидержавна сутність

За таку пропозицію проголосували 64 депутати.

Ініціатором пропозиції стала депутат Львівської облради Ірина Фаріон. Вона запропонувала внести зміни до Програми розвитку української мови та української культури – окремий пункт з формулюванням “визнати нечинним на території області закон про основи державної мовної політики”.

“Пропоную визнати нечинним на території Львівської області закон Ківалова у зв’язку з його антидержавною сутністю і грубими порушеннями при його прийнятті”, – сказала вона.

Нагадаємо, Верховна рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект “Про засади державної мовної політики” 3 липня.

8 серпня президент підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.