Новини світу. 16 жовтня. Ізраїльський кнессет 18-го скликання (парламент) затвердив сьогодні внесений урядом законопроект про саморозпуск.

За останні 40 років ізраїльський парламент пропрацював повний термін лише одного разу

Одночасно він затвердив дату виборів в кнессет 19 скликання – 22 січня 2013 року. Через вісім годин дебатів всі 100 депутатів проголосували “за” саморозпуск, “проти” і утрималися не було.

Своїм рішення кнессет дав офіційний відлік з сьогоднішнього дня 100-денних передвиборних перегонів.

Про необхідність провести дострокові парламентські вибори прем’єр-міністр і лідер правлячої партії “Лікуд” Біньямін Нетаньяху заговорив ще в минулий понеділок після того, як за підсумками переговорів з представниками правлячої коаліції “прийшов до висновку, що в сформованій ситуації неможливо прийняти відповідальний бюджет” на 2013 рік.

За останні 40 років ізраїльський парламент пропрацював повний термін лише одного разу в 1984-88 роках. У травні цього року через коаліційних розбіжностей він також був готовий прийняти закон про саморозпуск. В останній момент цю процедуру зупинили після того, як Нетаньяху уклав союз з фракцією “Кадіма“, але цей альянс виявився недовговічним.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.