Новини здоров’я. 4 жовтня. Виробники звукової апаратури постійно твердять, що слухати гучну музику шкідливо.

Незважаючи на застереження, більшість людей саме так її і слухають, особливо, коли знаходяться в алкогольному сп’янінні або ввечері після робочого дня.
Учені з медичного центру при Університеті Лестера тільки недавно змогли дізнатися, як завдається шкода гучним звуком. Вони довели, що занадто висока гучність у навушниках пошкоджує оболонки нервових клітин головного мозку, що загрожує глухотою.
За даними дослідження, рівень шуму, який видають навушники, можуть бути порівнянні із шумом реактивних літаків, а саме понад 110 децибел. Звуки при цій гучності можуть завдати тимчасову втрату слуху або тінніт (дзвін у вухах).
У людини нервові волокна покриті мієліновою оболонкою – це, свого роду, електроізоляція. Вона захищає орган слуху від пошкоджень. Якщо в нього надходить шум більше 100 децибел, то ця оболонка руйнується, внаслідок чого порушується передача сигналів і виникає погіршення слуху. Шум і дзвін у вухах можна порівняти з фонацією аудіосистеми при пошкодженому кабелі. Добре, що в повній тиші мієлінова оболонка має властивість відновлюватися, тому тимчасово втрачений слух повертається.
Для лікарів з Британії і не тільки результати цього дослідження важливі тим, що стала ясна причина виникнення глухоти, а в багатьох випадках, виявляється, це виліковне. Як показала діагностика організму, для відновлення мієлінової оболонки в органі слуху достатньо всього три місяці.
За матеріалами Медичного центру НоуХауМед