Новини здоров’я. 4 жовтня. Виробники звукової апаратури постійно твердять, що слухати гучну музику шкідливо.

плеєр, навушники
Висока гучність у навушниках пошкоджує оболонки нервових клітин головного мозку

Незважаючи на застереження, більшість людей саме так її і слухають, особливо, коли знаходяться в алкогольному сп’янінні або ввечері після робочого дня.

Учені з медичного центру при Університеті Лестера тільки недавно змогли дізнатися, як завдається шкода гучним звуком. Вони довели, що занадто висока гучність у навушниках пошкоджує оболонки нервових клітин головного мозку, що загрожує глухотою.

За даними дослідження, рівень шуму, який видають навушники, можуть бути порівнянні із шумом реактивних літаків, а саме понад 110 децибел. Звуки при цій гучності можуть завдати тимчасову втрату слуху або тінніт (дзвін у вухах).

У людини нервові волокна покриті мієліновою оболонкою – це, свого роду, електроізоляція. Вона захищає орган слуху від пошкоджень. Якщо в нього надходить шум більше 100 децибел, то ця оболонка руйнується, внаслідок чого порушується передача сигналів і виникає погіршення слуху. Шум і дзвін у вухах можна порівняти з фонацією аудіосистеми при пошкодженому кабелі. Добре, що в повній тиші мієлінова оболонка має властивість відновлюватися, тому тимчасово втрачений слух повертається.

Для лікарів з Британії і не тільки результати цього дослідження важливі тим, що стала ясна причина виникнення глухоти, а в багатьох випадках, виявляється, це виліковне. Як показала діагностика організму, для відновлення мієлінової оболонки в органі слуху достатньо всього три місяці.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.