Новини політики. 10 жовтня. Експерти Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) рекомендують Україні змінити принципи формування Центральної виборчої комісії.

Члени виборчих комісій мають бути вільними від політичного впливу, – Гарріс

Про це на прес-конференції заявив колишній голова Виборчої комісії Нової Зеландії Пол Гарріс.

«У наявності низький рівень суспільної довіри до ЦВК, в наявності враження, що Центральна виборча комісія може бути під впливом партій і партійних міркувань. Ми переконані, що підвищення рівня довіри до компетентності ЦВК як серед громадськості, так і серед політичних сил та учасників виборчого процесу має бути головною метою. Наприклад, Україна повинна розглянути інші способи формування складу ЦВК, балансуючи між партійним представництвом і врівноважуючи його незалежними представниками, представниками громадянського суспільства», – сказав Гарріс.

Експерт вважає, що Центрвиборчком під час організації та проведення виборів до парламенту «виконує свої повноваження у відповідності з новим законом, компетентно та з дотриманням крайніх термінів організації заходів».

У той же час Гарріс відзначив необхідність збільшення відповідальності Секретаріату ЦВК «у вирішенні щоденних оперативних завдань».

«Центральна виборча комісія повинна після парламентських виборів здійснити всеохоплюючу та об’єктивну технічну оцінку проведення виборів. Зокрема, є питання з формуванням окружних і дільничних виборчих комісій», – зазначив експерт.

Крім того, Гарріс вважає за необхідне ліквідувати законодавчу норму про надання права політичним партіям, які висувають своїх кандидатів лише в одномандатних округах, вносити свої кандидатури до складу окружних та дільничних виборчих комісій.

«Одним з наслідків тих процедур, які ввів ЦВК, велика кількість замін у складі ОВК та ДВК. Процедура формування виборчих комісій нижчого рівня повинна бути переглянута за результатами виборів 2012 року. Зокрема, партії, які не подають кандидатів у загальнодержавному багатомандатному окрузі, не повинні мати права номінувати кандидатів до складу виборчих комісій. Це вони можуть робити лише в тих округах, в яких вони висунули своїх кандидатів у депутати», – вважає він.

На думку експерта, також необхідно зробити більш жорсткою процедуру заміни членів комісій. «Члени виборчих комісій мають бути вільними від політичного впливу, і їх можна заміняти лише за дуже серйозних причин, які мають бути виписані в законі», – переконаний Гарріс.

За матеріалами Главком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.