Новини України. 17 жовтня. Дружина підозрюваного у вбивстві трьох охоронців з ТРЦ Караван Ярослава Мазурка впевнена, що чоловік на відео і її чоловік – дві різні людини, пише газета Сегодня з посиланням на її адвоката.

Мазурок
Адвокат: Мазурок міг стати жертвою лобіювання закону про охорону

“Моя клієнтка стверджує, що людина на відео з Каравану і її чоловік – це різні люди. Сама міліція казала, що підозрюваному 25-30 років, а Ярославу 38 років. На відеозаписі розстрілу зникає 20 секунд запису. Питання: що робилося в цей час ? Дії стрільця дуже професійні. Але Ярослав в армії не служив, не має спецпідготовки. У нього хронічний поліартрит, це захворювання суглобів. Були моменти, коли він не міг підвестися з ліжка. Твердження, що він служив в Узбекистані – неправда. Він 74 року народження, в армію його б брали у 1992 році, вже тоді він не міг служити за межами України”, – заявив захисник Лаврентій Кухалейшвілі.

Варто зазначити, що сусіди родини Мазурків відзначають їх відлюдкуватість і навіть почали підозрювати в належності до секти. “Це неправда, Людмила каже, що вони хоч і рідко, але ходили в православну церкву”, – наголосив адвокат.

За словами Людмили Мазурок, в день трагедії Ярослав повернувся з роботи о 21:00 (він працював штукатуром), поводився як зазвичай, а вранці зник. “Дружина каже, що він поводився, як звичайно, повечеряв, пограв в шахи на комп’ютері. Погодився на наступний ранок з’їздити за молоком до тітки на лівий берег. Вранці, коли Людмила прокинулася, його вже не було, а молоко стояло в холодильнику. Мобільний теж залишився в квартирі. Телефонувала його мама, і Людмила залишила чоловікові записку з проханням передзвонити їй. Мама говорила з ним 27-го, і нічого підозрілого не помітила. Відтоді дружина його не бачила, і де він не знає”, – розповів адвокат.

Він також зауважив, що знайомі з Кам’янки-Бузької могли не впізнати Ярослава, оскільки він там бував дуже рідко і вже не живе там протягом 17 років. Крім того, захисник наголосив, що експертизу ДНК неможливо провести так швидко, як це зробило МВС, бо на звичайну експертизу необхідно два або чотири тижні.

“А біологічний матеріал для аналізу з квартири Мазурка взяли на наступний день після заяви міністра про те, що стріляв Мазурок. І обшук провели на наступний день. Що вони могли вилучити на місці злочину, теж незрозуміло. Там не залишилося його слідів крові, а кепку, як випливає з відео, злочинець щойно купив в магазині. Там і волосся могло не залишитися”, – заявив Кухалейшвілі.

Примітно, що версія захисту зводиться до способу лобіювання закону про охоронні фірми, де жертвою став Мазурок. “Йде лобіювання інтересів приватних охоронних фірм в плані надання права на носіння зброї. У нас в Україні п’ять тисяч охоронних фірм, які зацікавлені в цьому. Поки тільки ДСО мала право на носіння зброї, але її послуги дорогі. А ось тепер приватникам дозволять носити зброю, і ринок буде перерозподілено. Цілком могли розіграти такий спектакль, щоб довести, що охоронцям зброя необхідна. На відео ніде немає запису, що цей чоловік кладе флешку в кишеню. Так, крутить її в руках, але не кладе в кишеню. Він ще й дивиться прямо в камеру. Після оплати в касі він виходить і зупиняється, чекає. Чого може чекати людина, яка щось вкрала, та ще з пістолетом за пазухою? Тут занадто багато нестиковок”, – упевнений адвокат.

Як повідомлялося 15 жовтня, інформація, яку повідомив на допиті правоохоронцям вцілілий охоронець ТРЦ Караван Павло Феденко, не підлягає оприлюдненню в ЗМІ. Це пов’язано з таємницею слідства і безпекою конкретних людей.

Джерело korrespondent.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.