Новини здоров’я. 20 жовтня. Приймаючи щодня полівітаміни, ви можете знизити ризик розвитку раку.

Чоловіки, що приймають полівітаміни, мають на 8% менше «шансів» захворіти на рак

Правда, це потрібно робити довгі роки – принаймні, так стверджують вчені з США.

Згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Гарварда, полівітамінні комплекси виробляють позитивний побічний ефект – запобігають утворенню пухлин.

Дослідження тривало 11 років, і в ньому було задіяно близько 15 тисяч чоловіків середнього та літнього віку. В ході дослідження близько половини з учасників приймали щодня полівітаміни, інша половина приймала плацебо.

На момент обробки результатів всі учасники були старше 50 років. На початку дослідження 1312 чоловіків мали в анамнезі рак, але жоден з них не страждав активною формою раку. Шкідливі звички і ризики для здоров’я, які можуть вплинути на розвиток раку (куріння і фізичні вправи), були рівномірно розподілені між групами.

По закінченню дослідження виявилося, що чоловіки, які приймали полівітамінні комплекси, мали на 8% менше «шансів» захворіти на рак. Дослідники не виявили відмінностей у ризику смерті від раку в обох групах.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Американської медичної асоціації. Поки невідомо, якщо результати будуть застосовуватися до жінок або молодих чоловіків.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.