Новини здоров’я. 7 вересня. Вчені з’ясували, що жіноче населення живе довше за чоловіче, однак старіє прекрасна половина швидше за сильну стать.

98% генів у жіночому мозку схильні до вікових змін набагато більше

Ці дані були отримані дослідниками одного Каліфорнійського університету після аналізу вікової активності генів в мозку чоловічого і жіночого населення.

Активність генів була виміряна за допомогою складу РНК (перефразувавши, можна сказати, що були порівняні транскриптоми). Виявляється, який ген працює активніше, а який – пасивніше, можна визначити за допомогою складу і кількості РНК-матриць.

В ході досліду вчені досліджували 13 тисяч генів, узятих з чотирьох різних ділянок мозку. Ці гени були відібрані посмертно у 55 осіб різної вікової категорії. Очікувалося, що вікові зміни в генах жінок відбуваються повільніше – адже вони живуть довше за чоловіків. Проте все виявилося навпаки.

Наприклад, дослідники виявили 667 генів у верхній фронтальній звивині, активність яких протягом часу змінювалася по-різному у чоловіків і жінок. Одна частина генів з часом починає працювати активніше, а інша частина, навпаки, слабшає. Однак при підрахунку виявилося, що 98% генів у жіночому мозку схильні до вікових змін набагато більше. Деякі з цих молекулярно-генетичних змін пов’язані з розвитком нейродегенеративних розладів і ослабленням когнітивних функцій.

У свою чергу вчені зауважують, що швидке старіння генів торкнулося близько 50% жіночої половини. Тому можна зробити висновок, що причина старіння генів криється не в біологічній запрограмованості прекрасної половини, а в певних умовах їх способу життя. Найпростішою причиною, на думку психологів, є стрес.

Насправді, експерименти, проведені на мавпах, побічно стверджують, що стрес може привести до передчасного старіння мозку. Для остаточного підтвердження цієї гіпотези вчені планують провести експерименти з гризунами. Разом з тим вони хочуть перевірити, яким чином змінюється молекулярно-генетичний стан мозку у представниць різних культур, де їх схильність щоденного стресу дуже сильно відрізняється.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.