Новини здоров’я. 27 вересня. Згідно з дослідженням, проведеним на 1,4 мільйонах пацієнток, половина жінок, що страждають від серцевих нападів, приймають їх за звичайне нездужання, ігноруючи небезпечні симптоми.

У чоловічої і жіночої половини людства симптоми серцевого нападу різні

Причиною даного явища служить те, що в суспільстві побутує думка, що від серцевих нападів частіше страждають чоловіки.

Жінкам же властива більше боязнь виникнення раку грудей, хоча в реальності через рак гине набагато менше пацієнток, ніж через серцевих нападів. Статистика підтверджує даний факт. Так, наприклад, в США загинуло від раку грудей 40 800 жінок, а від серцевого нападу – 267 тисяч. Якщо навіть взяти до уваги всі відомі форми раку, вони й те вбивають менше жінок, ніж серцеві напади.

Проблемою є те, що у чоловічої і жіночої половини людства симптоми серцевого нападу різні. Жінки мають менш виражені симптоми, що, врешті-решт, і провокує більше число смертей. При цьому, більшість пацієнток навіть не має болю в грудях.

Щоб уникнути трагедії, кардіологи рекомендують частіше звертати увагу на підвищений артеріальний тиск, вміст холестерину і цукру в крові, а для цього слід частіше здавати аналізи і проходити діагностику організму. Також необхідно взяти до уваги генетичні захворювання. Ще слід пам’ятати про правильне харчування, відслідковувати свою вагу і регулярно виконувати фізичні вправи. Курці повинні пам’ятати, що вони особливо схильні до ризику появи серцевого нападу.

Пам’ятайте, що до симптомів, які не можна ігнорувати, відносяться: поява утрудненого дихання, болів у верхній частині тіла (не обов’язково в грудях), надмірної втоми, інтенсивної пітливості, нудоти, запаморочення і тривожності.

При появі даних симптомів необхідно одразу ж викликати машину швидкої допомоги. Адже згідно зі статистичними даними, своєчасна медична допомога, надана протягом години після серцевого нападу, здатна на половину знизити ризик смертельного результату.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед