Новини економіки. 30 вересня. Збільшення соціальних виплат, які декларує нинішній уряд України, стимулює інфляцію і пригнічує мотивацію до праці.

Ситуація, коли обсяги доходів від трудової діяльності менше, ніж соціальні виплати, пригнічує мотивацію до праці

Про це у своїй статті написав екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.

«Соціальна політика уряду, яка передусім спрямована на підвищення базових державних соціальних стандартів і відповідне збільшення пенсій та інших соціальних виплат, вже призвела до того, що частка соціальної допомоги та інших одержаних поточних трансфертів у доходах населення майже зрівнялася з часткою заробітної плати», – пише екс-міністр у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна».

За його словами, стрімке зростання доходів від трудової діяльності дозволило дещо вирівняти цю диспропорцію, однак посилило іншу невідповідність в економіці, а саме – між зростанням продуктивності праці та рівнем заробітної плати. Внаслідок цього в умовах економічної кризи досягнутий значний рівень соціальних виплат може стати негативним важелем впливу на економіку України, оскільки в умовах скорочення заробітної плати відбувається пропорційне зменшення податкових відрахувань, які є джерелом соціальних виплат.

«Тобто збільшується дефіцит соціальних фондів, що загрожує прискоренням інфляції. До того ж ситуація, коли обсяги доходів від трудової діяльності менше, ніж соціальні виплати, пригнічує мотивацію до праці», – відзначає пан Данилишин.

Так, соціальна допомога та інші отримані населенням поточні трансферти перевищили доходи населення від трудової діяльності і досягають надзвичайно високого значення в майже 50% ВВП. Для довідки: в Російській Федерації на соціальні виплати в структурі доходів припадає до 10% ВВП.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.