Новини політики. 14 вересня. Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявляє, що Європа не нав’язує Україні своє партнерство.

Коли нас запитують, що потрібно робити, ми приходимо і допомагаємо, – Фюле

Разом з тим, Україна заявляла про бажання співпрацювати, тому їй слід виконувати низку умов, висунутих ЄС. Про це Фюле заявив журналістам сьогодні в Ялті, де проходить 9-й Форум «Ялтинської Європейської стратегії» (YES).

«Ми нічого не нав’язуємо, рішення про стратегічний і політичний курс, рішення про те, наскільки Україна хоче бути не тільки партнером, а найближчим партнером Євросоюзу, а, може, в майбутньому, навіть членом ЄС. Це не приймається в Брюсселі, це рішення не приймається навіть в офісі якогось чиновника або політика в Києві. Це рішення, яке відображає консенсус в країні. І раз таке рішення прийнято, логічно сказати, що в інтересах влади, людей, які таке рішення зробили, виконувати крок за кроком програми», – сказав комісар ЄС.

За словами Фюле, завдання Європи полягає в тому, щоб допомагати відповідати Україні на питання, які вона сама задає ЄС. «Коли нас запитують, що потрібно робити, ми приходимо і допомагаємо», – сказав єврокомісар.

Фюле заявив також про важливість проведення парламентських виборів в Україні цієї осені згідно з усіма міжнародними стандартами.

При цьому він підкреслив, що Європі важлива ситуація в Україні, яка складеться після виборів.

За словами Фюле, ЄС хотілося б мати такий уряд в Україні, яке приділятиме достатньо уваги відносинам цієї країни і Євросоюзу.

За матеріалами Главком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.