Новини світу. 12 вересня. Євросоюз має стати “демократичною федерацією націй, а не наднаціональною супердержавою”.

Євросоюз
Євросоюз

Таке бачення майбутнього ЄС озвучив сьогодні голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу у своїй промові про майбутнє Євросоюзу на сесії Європарламенту в Страсбурзі.

“Це буде союз в ім’я країн-членів, а не проти країн-членів”, – уточнив глава Єврокомісії. Таким чином він спробував пом’якшити свою наступну тезу про те, що країнам спільноти потрібно піти на “обмеження свого суверенітету в ім’я посилення суверенітету Європи у світі”. Таким чином, він виступив за посилення європейської інтеграції та початок нового етапу делегування повноважень національних урядів ЄС Брюсселю і Єврокомісії. За його словами, для цього Європі буде потрібно зміна базових документів спільноти.

“Це неможливо зробити негайно”, – підкреслив Баррозу, висловивши сподівання, що розробка нових базових угод співтовариства буде завершена до 2014 року, коли відбудуться нові вибори до Європарламенту.

Жозе Мануел Баррозу не приховував свого роздратування з приводу дій багатьох європейських глав держав у період економічної кризи. “Політична криза довіри Євросоюзу викликана не тільки фрустрацією простих європейців економічною кризою, а й діями багатьох політиків, які на самітах ЄС ухвалюють рішення, а потім на національних рівнях накидаються на ці самі рішення, називаючи їх або занадто слабкими або занадто радикальними”, – підкреслив Баррозу.

“Не можна будувати Європу майбутнього на ідеях минулого, – сказав він. – Ми бачимо, що єдиний ринок діє швидше, ніж роздрібнені окремі національні уряди. Їх нездатність впоратися з потоком подій веде до радикалізації, посиленню популізму і націоналізму”. Всі ці положення, з точки зору глави Єврокомісії, свідчать, що “новій Європі потрібно більше інтеграції, потрібно європейське лідерство, повна лояльність держав європейським цінностям і більше демократії”. “Європейської демократії”, – уточнив Баррозу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.