Новини політики. 19 вересня. Враховуючи те, що деякі країни з Ради Європи визнають наклеп, як кримінальний злочин, британський депутат Європарламенту вважає, що криміналізація наклепу в Україні є потужним способом обмеження свободи слова.

ЗМІ, цензура
Криміналізація наклепу є потужним способом обмеження свободи слова, – Теннок

У його Великобританії наклеп ніколи не вважався кримінальним злочином.

Депутат Європарламенту Чарльз Теннок (група Європейських консерваторів і реформістів, Великобританія) вважає, що криміналізація наклепу є потужним способом обмеження свободи слова. Про це він заявив у Брюсселі, коментуючи схвалений українським парламентом законопроект про введення кримінальної відповідальності за наклеп.

«Я – не міжнародний юрист, і не можу сказати, інші країни-члени Ради Європи визнають наклеп, як кримінальний злочин, однак це видається мені незвичайним і потужним шляхом обмеження свободи слова», – сказав депутат.

Він зазначив, що в таких країнах, як його Великобританія, наклеп ніколи не вважався кримінальним злочином, а тому там передбачені за наклеп тільки адміністративні покарання у вигляді фінансових компенсацій, якщо наклеп завдав шкоди репутації людини.

Нагадаємо, 18 вересня український парламент прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає введення кримінального покарання за наклеп, у тому числі у вигляді обмеження волі строком до трьох років.

За матеріалами zn.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.