Новини світу. 25 вересня. Королева Великобританії Єлизавета II купила на ринку сучасного мистецтва чотири своїх портрета роботи Енді Уорхола, посипані “діамантовою крихтою”.

Картина Королеви Єлизавети II  написана Енді Уорхолом
Картина Королеви Єлизавети II написана Енді Уорхолом

Як було оголошено сьогодні в британській столиці, вони увійдуть в число експонатів виставки у Віндзорському замку, яка відкриється 23 листопада і буде присвячена “діамантовому ювілею” – 60-річчю правління монарха.

Картини були придбані для королівської колекції в честь круглої дати. Наповнені яскравими фарбами полотна покриті дрібними частками битого скла – його блиск покликаний створити у глядача враження, що зображення виблискують маленькими діамантами.

Єлизавета II постає на них у Володимирській тіарі, що належала раніше представницям російського імператорського дому Романових. Інкрустовану діамантами і перлами головну прикрасу велика княжна Олена Володимирівна продала в 1921 році королеві Марії.

При виготовленні в 1985 році цієї серії портретів Єлизавети II американський художник орієнтувався на фотографію, зроблену в квітні 1975 року Пітером Грудженом. Фото використовувалися в офіційних цілях в 1977 році, коли відзначався “срібний ювілею” –  25-річчя правління монарха.

Куплений королевою набір є 14-м в спеціальній серії з 30-ти. Про те, скільки довелося сплатити за ці розфарбовані трафаретні відбитки, при дворі не уточнили. Але експерти вказують, що інший набір з тієї ж серії був недавно оцінений аукціонним будинком “Сотбіс” в 243 тис дол.

Зображення Єлизавети II у форматі 100 на 80 см були включені Уорхолом в добірку “Правлячі королеви”. До неї увійшли також його твори, присвячені королеві Нідерландів Беатрікс, Данії – Маргрете II і Свазіленду – Нтомбі Твала.

Виставка “Королева: портрети монарха” триватиме у Віндзорі по 9 червня 2013 року. На ній будуть представлені також виконані на замовлення і офіційні зображення Єлизавети II. Експозиція покликана проілюструвати розмаїття форм, в яких королеву відобразили сучасники.

Єлизавети II

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.