Новини політики. 28 вересня. Існує ще один механізм, щоб звільнити Юлію Тимошенко, заявив лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк.

Яценюк: Юридичних механізмів звільнення Тимошенко я можу назвати безліч

Про це повідомляє Сегодня.

“Юридичних механізмів я можу назвати безліч. Починаючи з прийняття закону про амністію, який був внесений мною в парламент, і закінчуючи декриміналізацією статей Кримінального кодексу. Зокрема, для цього нам потрібна більшість у Раді за підсумками виборів”, – розповів він в інтерв’ю «Коммерсант-Україна».

“Швидше за все, Янукович ветує наші рішення – наприклад, закон про амністію. Але якщо він це зробить, факт ветування носитиме не юридичний, а політичний характер, і йому доведеться пояснити, чому він так вчинив, причому не тільки Україні, але і всьому цивілізованому світу”, – вважає політик.

“Практично всі методи впливу дипломатичного характеру на ситуацію з Тимошенко вже використані. І вони не дали ефекту. Але є ще один механізм. Його навряд чи можна назвати дипломатичним, але це метод захисту демократії. Демократію захищають за допомогою санкцій”, – пояснив він.

“У світі є різноманітний досвід запровадження санкцій, можна згадати досвід африканських країн, Ірану, Білорусі. Специфіка України полягає в тому, що все керівництво країни, підкреслюю – все, має закордонні активи, рахунки за кордоном, їхні літаки зареєстровані на офшорні банки, їхні сім’ї живуть за межами країни, і їхні родичі мають там власність”, – каже Яценюк.

Нагадаємо, в жовтні 2011 року екс-прем’єр Юлія Тимошенко була засуджена на 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.