Новини України. 26 вересня. Відкликання народним депутатом Віталієм Журавським законопроекту «Про внесення змін до Кримінального та Кримінальний процесуальний кодекси щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини» – це бажання виправити помилку.

Янукович вважає, що подібні закони повинні отримувати в тому числі оцінку європейських експертів

Про це заявив президент України Віктор Янукович під час спілкування з журналістами в Нью-Йорку, повідомляє прес-служба глави держави.

«Журавський не випадково ухвалив рішення про відкликання. Він почув мою точку зору, точку зору своїх однопартійців. Такі рішення приймати в поспіху не можна», – сказав Янукович.

Президент зазначив, що автор резонансного законопроекту зараз хоче виправити свою помилку.

Він також підкреслив необхідність уважного підходу до підготовки будь-яких законів. «Ми повинні в Україні застосовувати європейські стандарти в усіх напрямках», – сказавЯнукович.

Президент вважає, що подібні закони повинні отримувати в тому числі оцінку європейських експертів. «Якщо ми говоримо, що створюємо для журналістів, для ЗМІ всі умови, а робимо навпаки – цього ніхто не зрозуміє», – резюмував Віктор Янукович.

Нагадаємо, вчора законопроект про введення кримінальної відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини (за наклеп) був відкликаний його автором – народним депутатом (Партія регіонів) Віталієм Журавським.

«Зваживши всі обставини і виходячи з державних інтересів, я прийняв рішення відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів до Верховної Ради будь-яка ініціатива сприйматися як мінімум з побоюванням і недовірою », – заявив Журавський.

Як повідомлялося, 18 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні закон «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію осіб». Законопроектом, зокрема, пропонується ввести в КК статтю «Наклеп», санкції якої передбачають фінансову відповідальність, а також позбавлення (до 3 років) і обмеження (до 5 років) свободи.

Додамо, що 25 вересня почалася масштабна акція проти закону про наклеп.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.