Новини України. 4 вересня. Президент Віктор Янукович взяв під особистий контроль питання організації пошуку останків короля Данила Галицького у Польщі.

За Данила Галицького взявся сам Янукович

Про це повідомив радник президента – керівник Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації президента Андрій Гончарук.

Відповідна домовленість з польською стороною була досягнута в рамках візиту в Україну президента Республіки Польща Броніслава Коморовського у липні 2012 року. Розкопки повинні проводитися спільною українсько-польською групою вчених-археологів на території Замкової гори в Холмі, де розташовані Собор Різдва Пресвятої Богородиці.

Для виконання відповідних доручень Януковича з польською стороною триває обробка організаційних питань, необхідних для початку археологічних досліджень. До цього процесу, зокрема, залучені Римсько-католицька церква Польщі як власник об’єкта, адміністрація Холма та польські археологи. Триває вивчення архівних документів.

Як відомо, у 2014 році виповниться 750 років з дня поховання короля Данила. Українська сторона хоче, щоб відповідні археологічні роботи були завершені до цієї ювілейної дати.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.