Новини світу. 24 вересня. Пошуковик Google та його поштовий сервіс Gmail були тимчасово заблоковані іранською владою.

Google і її поштовий сервіс будуть заблоковані протягом декількох годин

Про це повідомив секретар Комітету з кримінального контролю вмісту Інтернету Абдул Самад Хорамабаді, передає агентство ILNA.

За словами Хорамабаді, цей крок був зроблений у зв’язку з численними запитами від інтернет-користувачів на пошук антиісламського фільму “Невинність мусульман”.

У багатьох мусульманських країнах пройшли масові акції протесту після появи в інтернеті трейлера фільму “Невинність мусульман”, де пророк Мухаммед виставлений в непривабливому світлі. Найбільшого напруження протести досягли в Єгипті та Ємені, масові акції пройшли також в Судані, Тунісі, Пакистані та Бангладеш. У лівійському Бенгазі радикально налаштовані учасники протестів штурмували консульство США, при цьому загинули чотири людини, в тому числі американський посол.

Хорамабаді в заяві, що транслювалася державним телебаченням Ірану, оголосив, що пошукова система Google і її поштовий сервіс будуть заблоковані “протягом декількох годин, до подальшого повідомлення”.

Іран має один з найбільших інтернет-фільтрів у світі, запобігаючи доступ до безлічі сайтів на тій офіційній підставі, що вони є образливими.

Іранці зазвичай долають цей фільтр за допомогою віртуальної приватної мережі (VPN).

Але чиновники давно говорять про створення іранської мережі, яка буде в значній мірі ізольована від світового Інтернету.

За матеріалами Тrend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.