Новини світу. 5 вересня. Розвиток нових відновлюваних джерел енергії замість атомних станцій вимагає від Японії до 2030 року інвестицій в розмірі 50 трлн ієн (більше 640 млрд доларів).

В Японії йде гостра дискусія між противниками і прихильниками атомної енергії

Такі розрахунки були приведені на проведеному сьогодні в Токіо засіданні міністрів уряду, зайнятих реформою енергетичної політики країни.

Нова стратегія в цій області повинна бути остаточно розроблена до 10 вересня, підтвердили учасники зустрічі.

Крім нових масштабних інвестицій у впровадження сонячних електростанцій та інших екологічно безпечних джерел енергії повне закриття АЕС в Японії призведе до того, що до 2030 року населення буде змушене платити за освітлення, обігрів і кондиціонування своїх осель вдвічі більше, ніж зараз.

Після аварії на атомній станції “Фукусіма-1” у березні минулого року в Японії одна за одною були закриті практично всі інші АЕС. Деякі з них проходять додаткові тести на безпеку. Інші після технічного огляду не дозволяють запускати органи місцевої влади, які змушені рахуватися з антиатомними настроями населення.

В даний час в Японії діють тільки два комерційних атомних реактори на південному заході острова Хонсю. До аварії на “Фукусіма-1” в країні працювали 54 такі установки.

В Японії зараз йде гостра дискусія між противниками і прихильниками атомної енергії. В уряді крім поступової повної відмови від АЕС обговорюється також варіант, що передбачає доведення їх частки в енергетичному балансі країни до 15 відсотків. До аварії на “Фукусіма-1” на атомні станції припадала приблизно третина вироблюваної в країні електроенергії.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.