Новини світу. 20 вересня. Найбільший з коли-небудь представлених на аукціоні фрагмент місячного метеорита буде проданий в ході онлайн-торгів.

Вченим складно визначити, коли саме метеорит покинув поверхню Місяця

Очікується, що остаточна вартість лота складе близько 400 тисяч доларів.

Фрагмент плоскої форми і вагою 1,815 кілограма був знайдений в Лівії в 1998 році і отримав назву “Дар аль Гані 1058” (Dar al Gani 1058). Вченим складно визначити, коли саме метеорит покинув поверхню Місяця і скільки часу він провів у космосі до того, як впав на землі.

“Дар аль Гані 1058” був виставлений на продаж анонімним колекціонером, початкова вартість лота на торгах, які пройдуть 14 жовтня на сайті аукціонного дому, складе 170 тисяч доларів.

Як відзначає телеканал Fox News, найбільші уламки місячних метеоритів були зібрані і доставлені на Землю в ході американської космічної програми “Аполлон”, однак вони ніколи не виставлялися на продаж.

При цьому на ринку місячних метеоритів розмір не має вирішального значення. Так, наприклад зразки, зібрані радянським апаратом “Луноход-1” в 1970 році, через 30 років були продані на аукціоні більш ніж за 442 000 доларів. Кожен з трьох фрагментів не перевищував розміру насіння соняшнику.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.