Новини здоров’я. 22 вересня. Давно вже відомо, що велика кількість холестерину в плазмі крові може призвести до розвитку таких хвороб, як атеросклероз, ішемічна хвороба серця (стенокардія, інфаркт міокарда), ішемічний інсульт.

Холестерин концентрується в складках фаланги

Індійськими вченими був розроблений метод, що дозволяє визначати рівень загального холестерину, грунтуючись на фотографії руки, зробленої за допомогою цифрового фотоапарата.

Даний метод був розроблений за допомогою створення цілої картотеки даних, що вміщає в себе дані ліпідного профілю пацієнтів, а також стандартизовані фотографії їхніх пальців рук. Під час проведення аналізу статистичних даних середніх величин вчені побудували кореляційну таблицю, яка має два показники: рівень загального холестерину крові тестованих і значення тестових фотографій пальців рук. Як виявилося, холестерин концентрується в складках фаланги. Створена програма здатна порівнювати фотографію хворого з тисячами обстежених людей, включених в базу даних, і зіставляти з відповідним рівнем холестерину.

Дана програма не вимагає великих фінансових витрат, надалі вона може бути використана великою кількістю людей без необхідності величезної витрати грошей на проведення аналізу крові. Якщо ж у ході дослідження у пацієнта виявляють підвищений рівень холестерину, його відправляють на більш повне обстеження організму і забір крові на визначення так званого ліпідного профілю (ЛіпідГен, який показує вміст транспортних форм холестерину в людському організмі, до яких відносяться ліпопротеїни високої, низької та дуже низької щільності, тригліцериди і коефіцієнт атерогенності).

Медичний центр зараз може робити забір крові не тільки для загального аналізу, але і для аналізу генного поліморфізму, відповідального за жировий обмін (ЛіпідГен). Результати цього аналізу, а також дані ЛіпоСкан-тесту, анкетні дані допомагають лікарю вибудувати повну картину про роботу обміну речовин людини, в тому числі обміні жирів в організмі.

Можливо, в найближчому майбутньому всі ці аналізи можна буде робити тільки по фотографії руки людини.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.