Новини спорту. 4 вересня. В української метальниця диска Марії Помазан вдруге відібрали золоту медаль Паралімпійських ігор в Лондоні.

Марія Помазан
Марія Помазан

Помазан в п’ятницю зайняла перше місце в змаганнях з легкої атлетики категорії Ф35/36 (для спортсменів із захворюванням на церебральний параліч), але потім організатори заявили, що допустили технічну помилку при підрахунку результатів і присудили нагороду вищої проби китаянці У Цин.

Однак у неділю українці все ж повернули “золото”, яке не буде враховуватися в загальнокомандному заліку.

На наступний день організатори знову переглянули рішення і повернулися до первісного варіанта оголосивши чемпіонкою У Цин, а Помазан – срібним призером. “З п’ятниці ми намагалися знайти вихід, провели важкі переговори з українською і китайською збірними, але не змогли знайти рішення, яке влаштувало б обидві сторони, – заявив директор по зв’язках з громадськістю Міжнародного паралімпійського комітету Крейг Спенс. – У підсумку довелося задовольнятися правилами, і “золото” було присуджено китаянці, “срібло” – українці”.

Церемонія вручення медалей мала відбутися в п’ятницю, але переносилася кілька разів і в підсумку пройшла в понеділок, проте Помазан на неї не з’явилася.

У легкоатлетичних небігових дисциплінах у паралімпійців залік ведеться не по відстані, а за набраними балами. Організатори пояснили перегляд результатів технічним збоєм програми і принесли вибачення. З 10 результатів були переглянуті сім.

Помазан все ж стала чемпіонкою, але у штовханні ядра в неділю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.