Новини світу. 5 вересня. Уряд Японії зміг домовитися з приватним власником спірних островів Сенкаку про їх покупку за 2 млрд 50 млн ієн (близько 26 млн доларів США).

Неясно, що ж стало основною причиною зміни настроїв продавця

Про це сьогодні повідомили місцеві ЗМІ. Спочатку передбачалося, що острови будуть продані столичній префектурі.

Три острова – Уоцурі, Кітако і Мінаміко – в Китаї називають Дяоюйдао і вважають своєю територією.

Враховуючи складне фінансове становище, в якому зараз знаходиться уряд японського прем’єр-міністра Есіхіко Ноди, гроші на покупку островів Сенкаку будуть узяті з резервного фонду.

Очікується, що сьогодні ж відбудеться зустріч між представниками центральної влади та губернатором Токіо Сінтаро Ісіхара, який спочатку мав намір купити ці острови для своєї префектури.

Зміна рішення приватного власника Сенкаку є досить несподіваним, оскільки весь цей час його представники підкреслювали, що острови будуть продані саме префектурі Токіо, з якою була укладена домовленість. Така жорстка позиція обумовлювалася тим, що власник островів, як вважалося, дотримується класичних японських традицій ведення бізнесу, в яких початкові домовленості – понад усе.

На даний момент неясно, що ж стало основною причиною зміни настроїв продавця. Відомо, однак, що сума, за яку уряд викупить три острови, на 50 млн ієн (близько 640 тис доларів) вище тієї, що пропонувала столична префектура.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.