Новини світу. 20 вересня. Уряд Саакашвілі, що давно здобув любов американських консерваторів підтримкою продемократичних “кольорових революцій”, тепер сам звинувачується в гоніннях на опозицію.

Михайло Саакашвілі
Зараз режим Саакашвілі ризикує стати символом того, з чим боровся

Це відзначає оглядач The Washington Post Девід Ігнатіус.

Мова йде про рух “Грузинська мрія”, яке очолює магнат-мільярдер Бідзіна Іванішвілі. Саакашвілі – реформатор і хоробрий борець з російською гегемонією, але він схильний переоцінювати свої сили, вважає автор.

Прихильники Іванішвілі звинувачують уряд в цілій серії репресій, у тому числі в хакерській атаці, яка торкнулася і американців – лобістів, юристів та радників з безпеки, що працюють з “Грузинської мрією”. Автор коментує: в Грузії обидві сторони політичного конфлікту звинувачують одна одну в брудних хитрощах, але кібератака – це вже ескалація.

Представники “Грузинської мрії” 7 вересня повідомили в Держдепартамент, що на комп’ютерах, якими користуються сам Іванішвілі, його родичі і найближчі радники, виявлений вірус. Програма включає камеру і мікрофон комп’ютера, кожні 10 секунд робить скріншоти, фіксує паролі і натиснення клавіш.

“Грузинська мрія” також заявляє: серед устаткування декількох грузинських інтернет-провайдерів виявилися пристрої, здатні перехоплювати інформацію та впроваджувати віруси в інтернет-трафік. Це явний доказ, що спецслужби стежать за опозицією, заявила “Грузинська мрія” чиновникам Держдепу США, говориться в статті.

Саакашвілі стверджує, що за Іванішвілі стоять “російські гроші”, нагадує автор. США зберігають нейтралітет.

Що, власне, відбувається в Грузії? “Частково це війна чужими руками: неврівноважений та іноді надто палкий уряд Саакашвілі намагається протистояти Росії, яка все сильніше хоче затвердити свій вплив”, – вважає автор.

На думку Ігнатіуса, “коло замкнулося”: зараз режим Саакашвілі ризикує стати символом того, з чим боровся, – опору еліти змінам.

За матеріалами The Washington Post; Переклад Іnopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.